Carrier transicold Nowe Centrum Szkoleniowe Carrier Transicold Polska dostarcza klientom usługi najwyższej jakości

Jan 14, 2014

Warsaw, Poland

Warszawa, Polska, 27 stycznia 2014 – Nowe Centrum Szkoleniowe Carrier Transicold Polska w Święcicach należy do najnowocześniejszych obiektów w Europie. Znajduje się na terenie siedziby firmy Remo-Car. Przeprowadza wysokiej klasy szkolenia dla techników zajmujących się obsługą urządzeń chłodniczych, producentów zabudów oraz klientów. Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze na całym świecie. Dostarcza klientom kompletną gamę agregatów przeznaczonych do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp.

Od chwili uruchomienia w styczniu 2013 Centrum przeprowadziło 5300 godzin szkoleń, w których wzięło udział blisko 350 techników serwisowych.

servicecenterpl1


„Jesteśmy dumni z nowego Centrum Szkoleniowego i wsparcia, jakiego udziela w systematycznym doskonaleniu umiejętności techników serwisowych”, mówi Adam Głowala, dyrektor techniczny w spółce Carrier Transicold Polska. „Wysokie kwalifikacje mechaników są kluczowe dla efektywności serwisu i przynoszą zysk naszym klientom.” Kontakt dla prasy: Maciej Kędzierski +48 22 257 73 51 [email protected]

Nowe Centrum Szkoleniowe Carrier Transicold Polska – 2

Centrum dysponuje dobrze wyposażoną salą wykładową, własnym warsztatem oraz specjalną naczepą szkoleniową. Na naczepie zamontowane są różnego typu agregaty chłodnicze Carrier Transicold. Jest wykorzystywana również do promowania urządzeń produkowanych przez firmę Carrier Transicold. 

servicecenterpl2Nadwozie naczepy szkoleniowej zostało zaprojektowane i zbudowane w Polsce. Jest podzielone na trzy przedziały. Z przodu i z tyłu znajdują się małe komory chłodnicze. Naczepa wyposażona jest ogółem w sześć agregatów stałych i dwa przenośne. Każdy z nich reprezentuje jedną z rodzin produktów Carrier Transicold. W środkowej części pojazdu znajduje się pomieszczenie do nauki zawierające m.in. szereg akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo, takich jak gaśnica, apteczka oraz zestaw do przemywania oczu.

Na przedzie naczepy umieszczony jest najnowszy agregat Vector™ 1350. Z tyłu zamontowany jest jednotemperaturowy Vector™ 1550. W niszy na prawym boku jest jednotemperaturowa Maxima™ 1300. Wewnątrz znajdują się trzy agregaty wielotemperaturowe:
- Xarios™ 600MT z napędem bezpośrednim od silnika pojazdu;
- Pulsor™ 600MT zasilany elektrycznie w technologii E-Drive przez generator napędzany silnikiem pojazdu oraz
- Supra 750MT napędzana silnikiem Diesla.

srervicecenterpl3


Agregaty zamontowane na stałe wyposażone są w typowe panele sterownicze oraz schematy ideowe, w tym diagramy obrazujące za pomocą diod, które elementy włączonego urządzenia aktualnie pracują. Dodatkowo w naczepie są dwa agregaty przenośne: Neos 100S i Viento™ 200. Obydwa są napędzane przez silnik pojazdu i wykorzystywane do chłodzenia samochodów dostawczych.

Szkolenia odbywają się co tydzień. Prowadzą je specjaliści w zakresie urządzeń chłodniczych Carrier Transicold. Zakres szkoleń obejmuje trzy główne obszary:

  • podstawy chłodnictwa, elektryki i funkcjonowania silników Diesla;
  • budowa urządzeń chłodniczych Carrier Transicold oraz
  • diagnostyka i naprawy agregatów chłodniczych.

Nowe Centrum Szkoleniowe Carrier Transicold Polska – 3

Typowe szkolenie trwa trzy dni. Kończy się egzaminem sprawdzającym teoretyczną i praktyczną wiedzę kursantów. Szkolenia odbywają się w oparciu o spersonalizowany plan opracowany dla każdego z warsztatów. W kursie bierze udział jednocześnie najwyżej kilka osób, co pozwala dokładnie przećwiczyć umiejętności praktyczne. Celem jest utrwalenie nabytych kwalifikacji, aby kursanci mogli wykorzystać je od razu po powrocie do domu w codziennej pracy w serwisie.

Dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy szkolenia musza mieć odpowiedni strój i obuwie. Podczas obsługiwania agregatów korzystają również ze środków ochrony indywidualnej, takich jak rękawice i okulary ochronne.

„Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w naszej działalności”, mówi Głowala. „Technicy często stykają się z wysokim napięciem, pracą na drabinie lub podnośniku oraz z chemikaliami. Staramy się im wpoić dobre nawyki dotyczące bezpieczeństwa, aby stosowali je w swoich warsztatach i dawali przykład kolegom”.

Specjalny program szkoleniowy został stworzony dla producentów zabudów. Wyjaśnia on prawidłowe metody montażu agregatów chłodniczych, co ma istotny wpływ na bezawaryjną eksploatację i trwałość urządzeń.

“Zainteresowanie szkoleniami jest duże”, mówi Adam Głowala. „Co tydzień mamy komplet. Serwisy chętnie wysyłają ludzi, ponieważ dobrze wyszkolony mechanik wykonuje naprawy lepiej i szybciej. Wykwalifikowani technicy sprawiają, że rośnie wydajność warsztatu oraz jego renoma, związana z wysoką jakością usług”.

Wkrótce poszerzy się oferta szkoleń dla klientów Carrier Transicold, w tym kierowców obsługujących agregaty. Centrum Szkoleniowe przeprowadza również kursy dla pracowników sieci Carrier Transicold z zagranicy.

Centrum Szkoleniowe znajduje się w Święcicach, przy drodze 92 z Warszawy do Poznania. Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu oraz www.coolbycarrier.com.