Jon Shaw z firmy Carrier zdobył tytuł „Championa Logistyki Żywności” w roku 2016

March 30, 2016

FORT ATKINSON, USA

Jon Shaw, dyrektor zrównoważonego rozwoju i komunikacji w Carrier Transicold & Refrigerated Systems, zdobył nagrodę “Food Logistics Champions: Rock Stars of the Supply Chain” (ang. Championi Logistyki Żywności. Gwiazdy Łańcucha Dostaw). Przyznaje ją specjalistyczny magazyn „Food Logistics”, zajmujący się problematyką dostaw żywności i napojów w skali globalnej. Nagroda stanowi wyraz uznania dla osób i organizacji pozostających w związku z szeroko pojmowaną branżą spożywczą, których wizja i ciężka praca zaowocowały osiągnięciami będącymi kamieniami milowymi w bezpiecznym, wydajnym i innowacyjnym transporcie żywności na całym świecie. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Działając w ramach firmy Carrier, Shaw przewodzi wysiłkom zmierzającym do wzmocnienia zależności pomiędzy zrównoważonym rozwojem transportu chłodniczego, a zapewnieniem żywności dla rosnącej populacji. Inicjuje badania i wydarzenia o zasięgu ogólnoświatowym, m.in. World Cold Chain Summit to Reduce Food Waste (ang. Światowy Szczyt Łańcucha Chłodniczego na rzecz Ograniczenia Strat Żywności) firmy Carrier, przyczyniając się do poszerzenia dialogu o problematyce zapewniania żywności w nadchodzących latach. W szczycie, który w 2014 r. odbył się w Londynie, a w 2015 w Singapurze wzięło udział blisko 200 światowych ekspertów, którzy wspierając się wynikami badań dyskutowali o metodach bezpiecznego i zrównoważonego przechowywania i dystrybucji żywności.

„Sygnały o głodzie, niedożywieniu i marnotrawstwie żywności są alarmujące. Nie wolno nam ich ignorować,” powiedział Shaw. „Dziś świat produkuje żywność, która wystarczyłaby do nakarmienia 10 miliardów ludzi, a mimo to jedna na dziewięć osób, w sumie 800 milionów, co noc kładzie się spać głodna. Co najmniej jednej trzeciej żywności produkowanej co roku nikt nie zjada, a 50% marnowanej żywności można by uchronić przez zepsuciem wykorzystując łańcuch chłodniczy. Obecnie zamraża się tylko 10% łatwo psującej się żywności, stoi zatem przed nami wspaniała okazja do zmniejszenia marnotrawstwa jedzenia i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych poprzez stosowanie i ulepszanie łańcucha chłodniczego.”

Jon Shaw z firmy Carrier zdobył tytuł Championa Logistyki Żywności w roku 2016

„Pytanie, czy wyhodujemy odpowiednią ilość żywności jest źle postawione. W firmie Carrier wierzymy, że „era wydajnej gospodarki żywnościowej” jest przez nami. Wykorzystując bazę produkcyjną, która zapewnia jedzenie dla 10 miliardów ludzi, możemy nakarmić wszystkich dzisiaj oraz każdego, kto przyjedzie na świat do 2050 roku. Jednocześnie unikniemy emisji, która temu towarzyszy. Potencjał poszerzenia zasięgu dostaw żywności za pomocą udoskonalonego, zrównoważonego łańcucha chłodniczego jest olbrzymi.”

Shaw nadzorował również badania Uniwersytetu w Nottingham w Wielkiej Brytanii, służące oszacowaniu wpływu ograniczenia strat żywności w globalnych łańcuchu chłodniczym. Jego zainteresowanie eliminowaniem marnotrawstwa jedzenia wypływa z przeszło dwudziestoletniego doświadczenia nabytego przy tworzeniu i rozwijaniu ruchu budownictwa ekologicznego.

„Nasza branża czerpie zarówno z wizji i poświęcenia dawnych pionierów, jak i idei współczesnych odkrywców, którzy zrozumieli unikalny związek między ludźmi, a globalnym łańcuchem dostaw żywności,” stwierdza Lara S. Sowinski, redaktor naczelna „Food Logistics”. „Wręczając tę nagrodę pragniemy docenić wszystkich utalentowanych prekursorów i mentorów służących inspiracją, których praca zasługuje na uznanie i wdzięczność, od rolników do przewoźników i każdego, kto odgrywa rolę w globalnym łańcuchu chłodniczym.”

Laureatów nagrody „Food Logistics Champions: Rock Stars of the Supply Chain” można poznać w marcowym wydaniu „Food Logistics” oraz na stronie internetowej www.foodlogistics.com.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.