Intermarché wybrało agregaty Vector™ 1950MT

June 16, 2016

ROUEN, Francja

Grupa Intermarché, jedna z najpopularniejszych we Francji sieci supermarketów zainwestowała w naczepy chłodnicze wyposażone w wielotemperaturowe agregaty Vector™ 1950MT firmy Carrier Transicold. Intermarché ma rozbudowaną flotę pojazdów dystrybucyjnych. W jej skład wchodzi 650 naczep chłodniczych, które każdego dnia wykonują ponad 2000 dostaw na terenie całej Francji. Firma oczekuje, że używany przez nią sprzęt będzie odznaczał się wysoką elastycznością i wesprze ją w zrównoważonym rozwoju. Wielotemperaturowe agregaty naczepowe Vector 1950 MT spełniają te wymagania z zapasem, umożliwiając jednoczesny przewóz ładunków wymagających odmiennych warunków. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Climate, Controls & Security, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).


Grupa Intermarché wybrała wielotemperaturowe agregaty Vector 1950MT, które umożliwiają transport produktów wymagających odmiennej temperatury w jednej naczepie, a dzięki wysokiej wydajności świetnie sprawdzają się w dystrybucji.

Vector 1950 MT łączy wysoką wydajność chłodniczą z wszechstronnością, przez co jest doskonale dopasowany do oczekiwań Intermarché, jako producenta i dystrybutora żywności świeżej i mrożonej. Flota sieci pokonuje rocznie 140 milionów kilometrów, robiąc przystanki przeciętnie co 17 kilometrów. Obecnie naczepy chłodnicze należące do floty Intermarché przewożą 20% mrożonek. Do końca 2016 r. naczepami będzie transportowane 50% mrożonek.

Intermarché postrzega użytkowanie Vectorów 1950 jako metodę rozwijania zrównoważonego transportu chłodniczego. Vector 1950 ma wydajność chłodniczą 18 875 W. Wykorzystuje opatentowany przez firmę Carrier napęd elektryczny E-Drive™, który składa się z silnika spalinowego napędzającego bezpośrednio generator dostarczający energię elektryczną dla sprężarki. W ten sposób wyeliminowano przekazywanie napędu za pośrednictwem pasków i znacząco ograniczono ryzyko wycieków i przedostawania się czynnika chłodniczego do otoczenia. Jednocześnie spadło zużycie paliwa, co w połączeniu z wysoką szczelnością układu przynosi rezultat pod postacią niskiej emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenia hałasu, w porównaniu z tradycyjnym agregatem.

"Gdy mówimy o serwisie i naszych wymaganiach technicznych, kluczem do długoletniej, liczącej już ponad 15 lat współpracy z Carrierem, jest perfekcyjne dopasowanie," mówi Eric Wittkowsky, dyrektor techniczny międzynarodowego wydziału logistyki Grupy Intermarché. "Obecnie współpracujemy tak ściśle, jak nigdy dotąd, aby móc z powodzeniem sprostać najnowszym przepisom o ochronie środowiska naturalnego."

Intermarché używa systemu telematycznego Carrier Transicold, aby śledzić przewozy w czasie rzeczywistym, uzyskując informacje o położeniu pojazdów, bieżących warunkach transportu i sytuacjach alarmowych (np. otwarciu drzwi czy zmianach temperatury). Są one przesyłane SMS-em lub e-mailem. Dane o każdym transporcie są archiwizowane. Systemem objęta jest cała flota, co pomaga zwiększyć jej dyspozycyjność, optymalizować trasy przejazdu i lepiej dopasować się do potrzeb klientów. Zapewnione jest wysokie bezpieczeństwo łańcucha chłodniczego i pełna informacja o ewentualnych zakłóceniach, jakie zaistniałyby między magazynem, a sklepem.

Aby zwiększyć niezawodność floty, Intermarché zainwestowała w pełny kontrakt serwisowy everCOLD™, w którym mieszczą się m.in. przeglądy i naprawy wyposażenia chłodniczego przeprowadzane w autoryzowanym serwisie przez wysoko wykwalifikowanych techników przy użyciu oryginalnych części. Uzupełnieniem kontraktu everCOLD™ jest całodobowa, całoroczna usługa oneCall™, która zapewnia pomoc w nagłych awariach za pośrednictwem sieci przeszło 600 serwisów Carrier Transicold w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

"Kontrakt serwisowy everCOLD™ zapobiega niespodziewanemu unieruchomieniu naszego pojazdu," mówi Eric Fouquet, dyrektor obsługi technicznej w wydziale logistyki wewnętrznej Grupy Intermarché. "Wszystko przebiega gładko dzięki pełnemu zgraniu obsługi naszych naczep z firmą Carrier Transicold. Tak daleko posunięta współpraca umożliwia nam bezpieczne wykonywanie olbrzymiej liczby dostaw. Profesjonalizm firmy Carrier Transicold jest nam znany od lat, a w połączeniu z telematyką i kontraktami serwisowymi idealnie odpowiada na nasze potrzeby."

Według badań instytutu TNS Sofres z 2015 r., Grupa Intermarché jest trzecią co do wielkości i drugą co do atrakcyjności siecią supermarketów we Francji. Jest zorientowana na konsumenta i jako "jedyna sieć producentów detalicznych" użytkuje gęstą sieć sklepów na terenie całego kraju.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.