Udoskonalony agregat Vector 1350 zapewnia jeszcze wyższe bezpieczeństwo przewozów chłodniczych

Aug 15, 2015

RUEIL-MALMAISON, Francja

Agregat naczepowy Vector 1350 firmy Carrier Transicold otrzymał nowe oprogramowanie, dzięki któremu ma wyższą wydajność i pracuje ciszej. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

Najnowszy Vector 1350 osiąga moc 13 100 W, przez co jeszcze lepiej chroni wrażliwe produkty wymagające przewozu w temperaturze kontrolowanej. Emituje hałas na poziomie zaledwie 69 dB, co podnosi komfort kierowcy oraz osób znajdujących się w pobliżu. Jednocześnie przy masie własnej tylko około 643 kg pozwala transportować więcej ładunku. Nowe oprogramowanie sprzyja również wydłużeniu żywotności urządzenia.

Vector 1350

Test przeprowadzony wg regulacji CEN Partial Load wykazał, że 1,1-litrowy silnik Vectora 1350 zużywa do 30% paliwa mniej w porównaniu z agregatami poprzedniej generacji. Silnik Diesla zasila zarówno sprężarkę, jak i generator, który dostarcza energię elektryczną do trzech wentylatorów. Elektryczny napęd wentylatorów znacząco zwiększa niezawodność agregatu. Dzięki zastosowaniu w skraplaczu przewodów o małym przekroju Vector 1350 wykorzystuje o 27% mniej czynnika chłodniczego niż jego poprzednik.

Vector 1350 wyróżnia się przyjaznym dla użytkownika panelem sterowania. Jest on przejrzysty i wykorzystuje powszechnie zrozumiałe symbole. Pozwala to uniknąć potencjalnie kosztownych pomyłek przy ustawianiu temperatury wewnątrz naczepy.

Wszystkie agregaty Vector 1350, które są już w użytku, mogą za darmo otrzymać nowe oprogramowanie w autoryzowanych serwisach.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.