Carrier Transicold Netherlands zostaje właścicielem TRS Transportkoeling b.v

Feb 1, 2016

RUEIL-MALMAISON, Poland

Wzmocnienie oferty o urządzenia wykorzystujące technologię hydrauliczno-elektryczną przyspiesza rozwój zrównoważonego transportu chłodniczego.

Carrier TransicoldCarrier Transicold, światowy lider w produkcji urządzeń dla transportu chłodniczego przejął holenderską firmę TRS Transportkoeling b.v. (TRS), która dostarcza nowoczesne, proekologiczne rozwiązania z zakresu chłodnictwa do samochodów ciężarowych, naczep i kontenerów. Carrier Transicold, działając w Polsce jako Carrier Transicold Polska Sp. z o.o. wspiera transport ładunków w kontrolowanej temperaturze poprzez kompletną ofertę agregatów chłodniczych do pojazdów i kontenerów. Jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).

“Przejęcie TRS pozwala firmie Carrier Transicold rozszerzyć gamę urządzeń napędzanych od silnika pojazdu i zintensyfikować nasze dążenie do rozwijania zrównoważonego łańcucha chłodniczego,” powiedział Victor Calvo, wiceprezes i dyrektor generalny Carrier Transicold Truck Trailer, EMEA, Rosja, Azja. „W ostatnich latach byliśmy świadkami rosnącej liczby uregulowań prawnych dotyczących limitów hałasu oraz wpływu urządzeń chłodniczych na środowisko. Ufamy, że innowacyjna technologia firmy TRW pomoże naszym klientom zwiększyć wydajność i osiągnąć ambitne cele związane ze zrównoważonym rozwojem.”

TRSFirma TRS została założona w 1981 r. Z małego, lokalnego przedsiębiorstwa usługowego przekształciła się w międzynarodowego producenta proekologicznych urządzeń chłodniczych dla ciężarówek, naczep i kontenerów do przewozu ładunków w temperaturze kontrolowanej. Projektuje, wytwarza i serwisuje agregaty o napędzie hydrauliczno-elektrycznym, napędzane od silnika pojazdu. Dzięki tej technologii urządzenia TRW są oszczędne w eksploatacji i bardzo ciche, a ich obsługa serwisowa jest znacznie uproszczona w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Carrier Transicold jest zaangażowany w dostarczanie rozwiązań dla zrównoważonego, drogowego transportu chłodniczego, które zapewniają najwyższy stopnień ochrony łańcucha chłodniczego. Najnowsza inwestycja ma charakter strategiczny i pozwoli firmie Carrier Transicold zapewnić klientom jeszcze lepszą ofertę wzbogaconą o zupełnie nową technologię.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.pl Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain

Informacje o firmie Carrier Transicold
Carrier Transicold pomaga usprawnić globalny transport i kontrolę temperatury przewozu oferując kompletną linię urządzeń i usług przeznaczonych dla transportu chłodniczego i zachowania łańcucha zimna. Przez ponad 40 lat, Carrier Transicold jest liderem w branży, oferując klientom na całym świecie najbardziej zaawansowane, efektywne energetycznie i przyjazne środowisku systemy chłodnicze i agregaty elektryczne, dla samochodów z napędem bezpośrednim, ciężarówek oraz naczep. Carrier Transicold jest częścią UTC Climate, Controls & Security, jednostki biznesowej United Technologies Corp., wiodącego dostawcy urządzeń dla przemysłu lotniczego i branży budowlanej na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź www.transicold.carrier.com Śledź nas na Twitterze: @SmartColdChain.