Carrier Transicold obchodzi dwa dziesięciolecia całkowicie elektrycznej technologii E-Drive™

April 16, 2019

Firma Carrier Transicold obchodzi 20. rocznicę powstania zmieniającej branżę, całkowicie elektrycznej technologii E-DriveTM, opatentowanej innowacji, która nadal zapewnia wysokie standardy sprawności, niezawodności i wydajności w branży transportu chłodniczego. Firma Carrier Transicold Europe jest częścią grupy UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp. (NYSE: UTX). 


Innowacyjna technologia E-Drive, która stanowi serce układów chłodniczych Carrier Vector® stosowanych w przyczepach, Pulsor® stosowanych w furgonach oraz modułów zasilania ECO-DRIVE™ GenSet, umożliwiła likwidację przekładni mechanicznych w napędzanych paskami układach chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep. Technologia ta umożliwia przetwarzanie mocy silnika spalinowego na energię elektryczną za pośrednictwem generatora, dzięki czemu spada ryzyko wycieków i poziom emisji. Technologia ta powoduje znaczące obniżenie zużycia paliwa, co niesie za sobą mniejszy ślad węglowy i obniża poziom hałasu w porównaniu z silnikiem wysokoprężnym. 


„Dzięki stworzeniu 20 lat temu pierwszego całkowicie elektrycznego systemu E-Drive firma Carrier Transicold stała się prawdziwym pionierem technologii chłodniczej następnej generacji” stwierdził Bertrand Gueguen, prezes firmy International Truck Trailer, Carrier Transicold. „Ponieważ technologia ewoluowała w czasie, nasi klienci mogą łączyć ją z obecnymi i przyszłymi źródłami energii odnawialnej w celu maksymalnego zwiększania całkowitej wydajności i znaczącego ograniczania szkodliwego oddziaływania na środowisko.”


Technologia E-Drive zapewnia wysoką i niezawodną wydajność łańcucha chłodniczego, dzięki czemu jest odpowiednia dla większości towarów wrażliwych na temperaturę, takich jak środki farmaceutyczne. Inną zaletą tej technologii jest stałe ogrzewanie elektryczne, które zapewnia maksymalną wydajność w wielu komorach przy ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia, kiedy systemy tradycyjne mogą okazywać się niewystarczające do ogrzania przyczepy. W lekkich samochodach dostawczych technologia E-Drive zastosowana w jednostce Pulsor umożliwia stałe utrzymywanie różnych temperatur przy dowolnej prędkości obrotowej silnika. Zapewnia to spokój ducha powodowany faktem, że jednostka chłodnicza utrzyma żądaną temperaturę nawet przy silniku pojazdu pracującym na biegu jałowym w korkach ulicznych.


W ciągu dwóch dziesięcioleci od wprowadzenia na rynek technologia E-Drive pomogła licznym flotom w ograniczeniu ich oddziaływania na środowisko przy równoczesnym wydłużeniu czasu sprawności urządzeń. Technologia ta zmniejsza współczynniki wycieku czynnika chłodniczego nawet o połowę w porównaniu z systemami konwencjonalnymi wykorzystującymi technologię standardową. Powoduje to znaczący spadek emisji CO2. Jej zastosowanie umożliwia również usunięcie z urządzenia 17 części wymagających obsługi serwisowej, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia zakresu konserwacji, skrócenia czasów przestoju oraz pomaga w precyzyjnej regulacji temperatury w zakresie ± 0,8°C. W przypadku jednego z brytyjskich supermarketów technologia E-Drive przyczyniła się do uzyskania imponującej dyspozycyjności floty wynoszącej 99,7 procent w 12-miesięcznym okresie.

Technologia E-Drive, przeznaczona początkowo do jednostek Vector dla naczep, została zastosowana w urządzeniach Pulsor dla lekkich samochodów dostawczych wprowadzonym na rynek w 2011 r. Następnie w 2016 r. została ona zastosowana w opracowanym przez firmę module zasilania ECO-DRIVE GenSet, który przekształca moc silnika samochodu ciężarowego na energię elektryczną zasilającą nową serię bezsilnikowych urządzeń chłodniczych. Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.


O firmie Carrier Transicold

Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Firma Carrier Transicold jest częścią spółki UTC Climate, Controls & Security, jednostki należącej do korporacji United Technologies Corp., głównego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.