Nowy system eSolutions™ firmy Carrier Transicold: następny poziom zdalnie kontrolowanego chłodzenia

April 16, 2019

HANNOVER, Niemcy

Targi pojazdów użytkowych IAA 2018, stanowisko E15, hala 27


HANNOVER, Niemcy, 19 września 2018 r. — Nowy pakiet łączności eSolutions™ firmy Carrier Transicold Europe to zaawansowana platforma telematyczna online, której celem jest poprawa zdalnej widoczności urządzeń, zarządzanie kosztami operacyjnymi oraz zwiększenie sprawności operacyjnej w całym łańcuchu chłodniczym. Pakiet eSolutions jest obecnie prezentowany na targach pojazdów użytkowych IAA 2018. Firma Carrier Transicold Europe jest częścią grupy UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp. (NYSE: UTX).


Firma Carrier Transicold opracowała nowe oprogramowanie eSolutions, aby w sposób zdalny monitorować podłączone urządzenia chłodnicze z dowolnego miejsca na świecie, przekazując producentom, kierowcom, menedżerom transportu i sprzedawcom detalicznym informacje dotyczące przewożonych produktów i przewożących je pojazdów.
„eSolutions to poważny krok naprzód w naszej ofercie kontrolowanego zdalnie chłodzenia” - stwierdził Bertrand Gueguen, prezes firmy Truck/Trailer International, Carrier Transicold. „Zapewnia on naszym klientom możliwość monitorowania, śledzenia i obsługiwania jednostek chłodniczych z dowolnego urządzenia podłączonego w dowolnym miejscu na świecie. Ponadto wprowadziliśmy szereg funkcji, które zapewnią zwiększenie wartości ich działalności w czasie rzeczywistym.” Nowe oprogramowanie eSolutions jest dostępne z komputera, smartfona lub tabletu i zapewnia użytkownikom nieprzerwany dostęp do dużej liczby cennych danych dotyczących systemów chłodniczych obejmujących:

• zdalne monitorowanie temperatury,

• dwukierunkowe zarządzanie operacyjne i możliwości kontroli,

• dogłębne raporty z obsługi i wykorzystania,

• informacje na temat CO2 i emisji obejmujące:

o testy szczelności i emisję hałasu,

o geofencing,

o alarmy.


System zapewnia również dostęp do zdarzeń i harmonogramów przeglądów dla każdej podłączonej jednostki chłodniczej w czasie rzeczywistym. Pomaga to w realizacji procedur zarządzania flotą i zapewnia minimalne czasy przestojów pojazdów. Pakiet eSolutions jest dostępny w trzech wersjach — Access, Premium i Expert — z których każda zapewnia różne poziomy dostępnych danych i funkcji. Pakiet Access zawiera funkcje przeznaczone dla menedżerów floty obejmujące monitorowanie temperatury, geolokalizację, raporty z serwisów i eksploatacji, a także ogólne raporty z emisji dwutlenku węgla. Pakiet Premium umożliwia dodatkowy dostęp do funkcji związanych z serwisem i regulacją, podczas gdy pakiet Expert — najbardziej rozbudowany — umożliwia użytkownikom na całkowite dostosowanie platformy do własnych wymogów, a także oferuje funkcje, takie jak przewidywanie przeglądów i innych czynności serwisowych służących zwiększaniu wydajności. Każdy pakiet jest całkowicie dostępny za pomocą standardowej przeglądarki internetowej i obejmuje instalację sterownika w jednostce chłodniczej w celu zbierania, udostępniania i analizowania danych dotyczących łańcucha chłodniczego. Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.


O firmie Carrier Transicold

Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Firma Carrier Transicold jest częścią spółki UTC Climate, Controls & Security, jednostki należącej do korporacji United Technologies Corp., głównego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.