Firma Carrier Transicold prezentuje na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 nowy ultrawydajny flagowy model Vector® HE

April 16, 2019

HANNOVER, Niemcy

Stanowisko E15, hala 27


HANNOVER, Niemcy, 19 września 2018 r. – Carrier Transicold Europe ogłosiła na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 wprowadzenie na rynek nowej generacji systemów naczepowych kontrolujących temperaturę Vector® HE 19 (High Efficiency — o wysokiej wydajności). Wewnętrzna struktura urządzenia została w znacznym stopniu opracowana od nowa i, w połączeniu z ultranowoczesną stylistyką, umożliwia obniżenie zużycia paliwa nawet o 30%, zmniejszenie masy o 10% i generowanie niższych poziomów hałasu*. Operatorzy skorzystają z obniżenia kosztów pracy oraz całkowitego kosztu posiadania, przy równoczesnej minimalizacji oddziaływania na środowisko. Firma Carrier Transicold Europe jest częścią grupy UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp. (NYSE: UTX).
„Nowa jednostka Vector HE 19 zapewnia znaczny wzrost korzyści dla klientów w prawie każdej dziedzinie” stwierdził Bertrand Gueguen, prezes firmy International Truck Trailer, Carrier Transicold. „Jednostka łączy w sobie bieżące innowacyjne technologie, takie jak całkowicie elektryczny napęd E-Drive, z technologiami służącymi do znacznej poprawy wydajności i pozytywnego wpływania na wydajność i trwałość floty. Oczekujemy na wzrost sprawności i wydajności floty naszych klientów.” Zalety nowej jednostki Vector HE 19:

• Przeprojektowany wywiew powietrza górą przez skraplacz, zapewniający znacznie wydajniejsze generowanie chłodu.Zsdefcv

• Pojedynczy, ultrawydajny wentylator parownika.

• Nowy, zgodny z normą Stage V silnik wysokoprężny z elektronicznym układem sterowania.

• Hermetyczna sprężarka i ekonomizer o sprawdzonej wydajności.

• Wydajny mikrokanałowy skraplacz.


Ta nowa, wysokowydajna jednostka została stworzona na bazie całkowicie elektrycznej technologii E-Drive™ firmy Carrier Transicold. Umożliwiła ona zlikwidowanie przekładni mechanicznych stosowanych w konwencjonalnych urządzeniach napędzanych paskami i polega na przetwarzaniu za pomocą generatora mocy silnika w energię elektryczną, która napędza układ chłodniczy. Jedną z kluczowych korzyści jest poprawa szczelności czynnika chłodniczego i uzyskanie prognozowanego rocznego stopnia wycieku na poziomie zaledwie trzech procent.
System Vector HE 19 łączy w sobie technologię E-Drive z udoskonalonym silnikiem o zmiennej prędkości, który umożliwia obniżenie zużycia paliwa nawet o 30% w porównaniu do istniejącego systemu Vector 1950. Odpowiada to obniżeniu emisji CO2 o 5,4 tony rocznie. System jest również lżejszy o 82 kilogramy, a poziom generowanego hałasu jest niższy o 3 dB (A), Aby jeszcze bardziej obniżyć poziom emisji, dostępna jest opcja bezsilnikowa.
Nowy, sztandarowy system firmy Carrier Transicold do naczep został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i jest doskonalszy od obecnych urządzeń w każdej dziedzinie. Dotyczy to nawet nowego układu sterowania APX™, który wykorzystuje technologię CAN umożliwiającą sterowanie prędkością silnika oraz zarządzanie wszystkimi zaworami i czujnikami w celu optymalizacji przepływu czynnika chłodniczego i sterowania temperaturą. Po raz pierwszy w Europie firma Carrier Transicold zastosowała wyświetlacz graficzny z dużym ekranem, który ułatwia użytkownikowi obsługę.
Jednostka Vector HE 19 jest dostępna w konfiguracjach umożliwiających sterowanie nawet trzema różnymi komorami oraz zapewnia wysoki i stały poziom ogrzewania wszystkich komór. Jest to możliwe dzięki technologii E-Drive, która istotnie poprawia regulację temperatury przy pracy z wieloma temperaturami.
Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.


O firmie Carrier Transicold

Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Firma Carrier Transicold jest częścią spółki UTC Climate, Controls & Security, jednostki należącej do korporacji United Technologies Corp., głównego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.