Nowe produkty, zrównoważone rozwiązania w dziedzinie transportu chłodniczego pomagają firmie Carrier Transicold w poruszaniu Twoich zmysłów na targach pojazdów użytkowych IAA 2018

April 16, 2019

HANNOVER, Niemcy

Stanowisko E15, hala 27: 20–27 września


HANNOVER, Niemcy, 19 września 2018 r. — Na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 firma Carrier Transicold Europe zaprezentuje nowe produkty i mnóstwo spełniających potrzeby klientów rozwiązań w dziedzinie zrównoważonego transportu. Firma rozpocznie również kampanię „Move Your Senses” ("Porusz swoje zmysły"), której celem jest podkreślenie, w jaki sposób każdy z pięciu ludzkich zmysłów — wzrok, słuch, węch, smak i dotyk — może pomagać w określaniu jakości i świeżości dóbr konsumpcyjnych. Firma Carrier Transicold Europe jest częścią grupy UTC Climate, Controls & Security, jednostki United Technologies Corp. (NYSE: UTX).


Vector HE 19: Nowa generacja systemów naczepowych z kontrolowaną temperaturą

Na scenę wchodzi nowa generacja systemów naczepowych z kontrolowaną temperaturą firmy Carrier Transicold — jednostka Vector HE 19 do naczep. Jej nowa, nowoczesna budowa obejmuje szereg innowacji, które znacznie zwiększają sprawność pracy, obniżają zużycie paliwa nawet o 30%, zmniejszają masę o 10% i jeszcze bardziej poprawiają szczelność układu czynnika chłodniczego . Te zmiany konstrukcyjne pomagają w minimalizacji oddziaływania systemu na środowisko, przy równoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji oraz całkowitego kosztu posiadania dla operatorów.


Nagradzany system Supra® CNG do pojazdów chłodniczych

Prezentowany jest również system Supra CNG — zasilana sprężonym gazem ziemnym jednostka chłodnicza zapewniająca różne temperatury. Jednostka ta zdobyła na targach IAA nagrodę Trailer Innovation Award w kategorii ochrony środowiska. Jest to trzecia nagroda zdobyta od jej wprowadzenia na rynek niespełna rok temu. Jednostka Supra CNG jest to wysoce wydajny system chłodniczy zgodny z normą PIEK, w którym znacząco obniżono emisje, zmniejszając emisję cząstek stałych nawet o 95%, tlenków azotu o 70%, a CO2 o 20% w porównaniu z emisjami generowanymi przez obecnie wykorzystywane silniki wysokoprężne2.


eSolutions™: Zaawansowana łączność w celu zwiększenia skuteczności łańcucha chłodniczego

Na targach IAA firma Carrier Transicold zaprezentuje również nowy pakiet rozwiązań w zakresie łączności — e-Solutions. Jest to zaawansowana platforma telematyczna online, której celem jest poprawa widoczności urządzeń, zarządzanie kosztami operacyjnymi oraz zwiększenie sprawności operacyjnej w całym łańcuchu chłodniczym.


Rozwiązania bezsilnikowe

W centrum zainteresowania będzie zaangażowanie firmy Carrier Transicold w zmniejszanie emisji poprzez serię zaawansowanych rozwiązań bezsilnikowych. Zapewniają one operatorom ekonomiczne sposoby na spełnienie coraz bardziej rygorystycznych przepisów miejskich w zakresie emisji zanieczyszczeń, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów konserwacji i obniżeniu zużycia paliwa.


Zrównoważone alternatywne źródła energii

Jednym z alternatywnych źródeł energii proponowanych przez firmę Carrier Transicold jest hydroelektryczne źródło energii ECO-DRIVE, które zapewnia klientom elastyczne możliwości zasilania. Drugim źródłem jest nowe rozwiązanie alternatywne, które firma Carrier Transicold zaprezentuje na targach IAA. W systemach do naczep nowy system przetwarza energię generowaną przez osie naczepy oraz energię kinetyczną, powstającą podczas hamowania, na energię elektryczną wykorzystywaną do ładowania akumulatorów. Po zaparkowaniu system ten można również podłączyć do zasilania sieciowego.


Najwyższa niezawodność dla lekkich samochodów dostawczych (LCV)

Dla lekkich samochodów dostawczych (LCV) firma Carrier Transicold prezentuje jednostkę Pulsor® 600 MT — jedną z wielu wysokowydajnych jednostek, zarówno jedno- jak i wielotemperaturowych, idealnie dostosowanych do transportu najbardziej wrażliwych towarów , takich jak środki farmaceutyczne.


Kampania „Move Your Senses” ("Porusz swoje zmysły")

Każdy ze zmysłów może być przewodnikiem w określaniu jakości i świeżości dóbr konsumpcyjnych. Nowa kampania „Move Your Senses” ("Porusz swoje zmysły") firmy Carrier Transicold Europe — zaprezentowana na targach pojazdów użytkowych IAA 2018 — pokaże, w jaki sposób transport chłodniczy odgrywa istotną rolę w tym procesie. Aby nadać pędu tej kampanii, goście stanowiska mogą rozruszać swoje zmysły za pomocą interaktywnego quizu z nagrodami. Przyjdź na stanowisko E15 w hali 27 i zobacz sam.
Więcej informacji na temat firmy Carrier Transicold oraz jej produktów i usług można uzyskać na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier Transicold na Twitterze: @SmartColdChain.


O firmie Carrier Transicold

Firma Carrier Transicold pomaga w usprawnieniu transportu i dostaw towarów wymagających przewozów w ściśle określonych temperaturach, zapewniając kompletną linię urządzeń i usług do transportu chłodniczego oraz przejrzystość łańcucha chłodniczego. Od ponad 45 lat firma Carrier Transicold jest liderem w swojej branży, dostarczając klientom z całego świata zaawansowane, energooszczędne i przyjazne dla środowiska chłodnicze agregaty kontenerowe oraz zestawy generatorów, agregaty do samochodów dostawczych, ciężarowych, jak również naczep chłodniczych. Firma Carrier Transicold jest częścią spółki UTC Climate, Controls & Security, jednostki należącej do korporacji United Technologies Corp., głównego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.carriertransicold.eu. Śledź Carrier na Twitterze: @SmartColdChain.