O firmie Carrier

Firma Carrier, dzięki wynalezieniu nowoczesnej klimatyzacji przez Willisa Carriera w 1902 roku, jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych. Bazując na naszej historycznie udowodnionej innowacyjności, nieustannie oferujemy nowe produkty i usługi, które przyczyniają się do polepszenia komfortu i wydajności na całym świecie.

Wynalazek, który zmienił świat

W 1902 roku Willis Carrier rozwiązał problem będący jednym z największych wyzwań ludzkości. Osiągnął to przez kontrolowanie środowiska w pomieszczeniach za pomocą nowoczesnej klimatyzacji. Jego wynalazek umożliwił niezliczonym branżom przemysłu promowanie globalnej wydajności, zdrowia i komfortu osobistego.

Dzisiaj nowatorskie rozwiązania firmy Carrier można znaleźć na całym świecie i w niemal każdym aspekcie codziennego życia. Tworzymy komfortowe i produktywne środowiska, niezależnie od klimatu. Chronimy światowe zaopatrzenie w żywność, zachowując jakość i świeżość produktów spożywczych i napojów. Zapewniamy zdrowie i dobre samopoczucie, umożliwiając właściwy transport i dostawę podstawowych środków medycznych w odpowiednich warunkach. Dostarczamy rozwiązania, usługi i materiały edukacyjne nakierowane na działania na rzecz budownictwa ekologicznego.

Wymienione działania to zaledwie niektóre ze sposobów wykorzystywanych przez firmę Carrier, aby uczynić świat lepszym miejscem do życia, pracy i zabawy.

Naturalne przywództwo

Firma Carrier stała się od samego początku naturalnym liderem. Nie wynikło to wyłącznie z faktu, że stworzyliśmy całkowicie nowy i niezwykle innowacyjny produkt, ale również z tego, że w ten sposób ustanowiliśmy standardy dotyczące odpowiedzialności za środowisko. Od 1994 roku jesteśmy w czołówce firm przemysłu chłodniczego, które wycofują z użycia czynniki chłodnicze zubożające warstwę ozonową, wprowadzając jednocześnie wiele z najbardziej energooszczędnych na świecie systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Ochrona środowiska naturalnego i zachowanie ograniczonych zasobów naturalnych naszego świata to podstawowa zasada prowadzenia naszej działalności biznesowej. Rozumiemy fundamentalne znaczenie zachowania odpowiedzialnej równowagi między komfortem życia dzisiaj i światem, w jakim przyjdzie nam żyć jutro.

Spełnianie potrzeb Klientów

Firma Carrier dostarcza na cały świat rozwiązania obejmujące szerokie spektrum zastosowań w różnych dziedzinach, takich jak ogrzewanie, klimatyzacja, chłodnictwo i inne.

  • Komfort we własnym domu – Miliony ludzi pokłada zaufanie w niekwestionowanym prymacie i fachowej wiedzy firmy Carrier w zakresie dostarczania wydajnych rozwiązań dotyczących ogrzewania i chłodzenia domów mieszkalnych.
  • Rozwiązania dla budownictwa – Ustanawiając standardy dotyczące efektywności, oszczędności energii i zrównoważonego rozwoju, firma Carrier oferuje rozwiązania z zakresu klimatyzacji, systemów automatyki budynków i usług energetycznych przewidzianych na cały okres użytkowania budynku.
  • Chłodzenie podczas transportu – Oferowane przez firmę Carrier transportowe urządzenia chłodnicze, rozwiązania dotyczące monitorowania łańcucha chłodniczego oraz części zamienne zapewniają bezpieczny i niezawodny transport żywności, napojów, środków medycznych i innych towarów szybko psujących sie do ludzi i przedsiębiorstw na całym świecie.
  • Chłodnictwo komercyjne – Nasze rozwiązania chłodnicze, przeznaczone dla przemysłu spożywczego, placówek gastronomicznych i handlu detalicznego artykułami spożywczymi, powstały na bazie technologii następnej generacji, aby zapewnić świeżość i bezpieczeństwo, a także lepszy wygląd produktów żywnościowych i napojów oferowanych w handlu detalicznym na całym świecie.


Natural Leadership and Sustainability at UTC