O Carrier chłodnictwo komercyjne

Carrier Chłodnictwo to czołowy dostawca systemów chłodniczych pod klucz o dużej wydajności oraz usług z zakresu dystrybucji żywności. Kontynuujemy ulepszanie technologii chłodzenia poprzez zrównoważony rozwój produktów i procesów, a także usprawnianie sprzedaży poprzez innowacje technologiczne.

Firma Carrier Commercial Refrigeration działa w ponad 20 krajach całej Europy, a jej obecność na Bliskim Wschodzie i w Azji jest znacząca. Oferowane przez nią rozwiązania i usługi są adresowane do klientów zajmujących się każdą formą dystrybucji żywności na danych obszarach. Nasze działania są wspierane przez 6 fabryk na terenie Europy, 2 fabryki w Azji i światowej klasy ośrodki badań i rozwoju znajdujące się w Niemczech i Chinach.

Firma Carrier, uwzględniając podczas projektowania najnowsze trendy w sprzedaży i zapotrzebowanie klientów, jest w stanie zaoferować zróżnicowany wybór urządzeń najnowszej generacji, takich jak meble chłodnicze, mroźnicze, lady chłodnicze oraz systemy i sterowanie, które zwiększają możliwości sprzedaży, a równocześnie obniżają koszty zużycia energii i eksploatacji.

DZIEDZICTWO PO NAJLEPSZYCH

Podczas gdy nasze działania dotyczą nowoczesnych rozwiązań chłodniczych, tradycja naszej firmy sięga ponad stu lat w przeszłość do kilku prawdziwych pionierów tej dziedziny.

W 1877 r. Karl von Linde opatentował pierwszą maszynę chłodzniczą. Był to pierwszy krok ku nowoczesnemu zastosowaniu urządzeń chłodzniczych w nauce, przemyśle, handlu i życiu codziennym. W 1902 r. Willis Carrier wynalazł nowoczesną klimatyzację. Jego wynalazek na zawsze zmienił oblicze świata, a później uznano go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku.

Ci wynalazcy wraz ze swymi dziełami przyczynili się do stworzenia podwalin naszej firmy oraz do wykształcenia się całych gałęzi przemysłu. Co najważniejsze, ich geniusz i przedsiębiorczość kształtują naszą postawę również w dzisiejszych czasach.

UTC Climate, Controls & Security

Carrier Commercial Refrigeration is a part of UTC Climate, Controls & Security, a global provider of building technologies. Dzięki jej systemom przeciwpożarowym i bezpieczeństwa, systemom automatyzacji budynków, klimatyzacji i systemom chłodniczym oraz związanym z nimi usługom konstruowane budynki są trwalsze, bezpieczniejsze, lepiej przemyślane i nieszkodliwe dla otoczenia.first Linde refrigeration machine 

1877 - Sprzedaż pierwszego w świecie urządzenia chłodzącego marki Linde, skonstruowanego na podstawie patentu Karla von Linde.

Carrier machine factory acquired 1920

1920 - Fabryka maszyn zakupiona w 1920 r. przez firmę Linde w Köln-Sürth

Building refrigerated display cases

1950 - Chłodnicze witryny ścienne w fabryce w Mainz-Kostheim

Launching of the E1Regal range

1958 - Firma Linde wprowadza serię mebli chłodniczych E1 Regal

E5 Program is launched

2002 - Rozpoczęcie programu E5 ustanawia nowe standardy utrzymania temperatury i sprzedaży żywności

Carrier opens Lead Design Center

2004/2007 - Firma Carrier Corporation dokonuje zakupu firmy Linde Kaeltetechnik i otwiera Lead Design Center w Niemczech

100th CO2OLtec in Germany

2009 - Firma Carrier osiąga kamień milowy w dziedzinie wpływu na środowisko, uruchamiając setną instalację CO2OLtec® w niemieckim sklepie Aldi Süd

Carrier launches Maress

2011 - Firma Carrier wprowadza na rynek Maress®, pierwszy z mebli chłodniczych serii E6

1st CO2OLheat

2012 - Zainstalowanie pierwszego systemu grzewczego CO2OLheat® w EDEKA Meibohm w Niemczech

Carrier launches E6 Monaxis

2014 - Firma Carrier wprowadza na rynek E6 Monaxis® i MonaxEco® — regały chłodnicze z agregatem zewnętrznym najnowszej generacji