O divizi Commercial Refrigeration

Společnost Carrier Commercial Refrigeration je předním dodavatelem vysoce účinných kompletních chladicích systémů a služeb pro průmyslové odvětví maloobchodního prodeje potravin.

Působíme ve více než 20 evropských zemích a výrazně se prosazujeme na Středním východě i v Asii. Pro zákazníky ze všech typů formátů maloobchodního prodeje potravin napříč těmito regiony zajišťuje společnost Carrier Commercial Refrigeration škálu řešení a služeb. Naši činnost podporuje šest evropských závodů, dva v Asii a špičková střediska výzkumu a vývoje v Německu a Číně.

Společnost Carrier navrhuje produkty na základě nejnovějších prodejních trendů a potřeb zákazníků, a tak může nabídnout komplexní portfolio chladicích regálů, mrazniček, pultů, systémů a ovládání nové generace, díky nimž lze maximálně zvýšit prodejní příležitosti, zatímco spotřeba energie a provozní náklady se snižují.

Dědictví vedoucího postavení

Ačkoli určujeme směr moderních řešení v oboru chlazení, naše kořeny lze vysledovat více než sto let zpátky až k prvním průkopníkům tohoto průmyslového odvětví.

Carl von Linde obdržel v roce 1877 první patent na svůj chladicí stroj, což byl první krok k využití moderního chlazení ve výzkumu, průmyslu, obchodu i domácnostech. V roce 1902 vynalezl Willis Carrier moderní klimatizaci. Tento vynález navždy změnil svět a Carrier byl posléze zařazen mezi sto nejvlivnějších osobností 20. století.

Tito inovátoři se svými průlomovými objevy podíleli na formování základů naší společnosti a umožnili vznik celých průmyslových odvětví. Nejdůležitější však je, že jejich génius a podnikatelský duch nás nadále formují i dnes.

Společnost UTC Climate, Controls & Security

Společnost Carrier Commercial Refrigeration je součástí korporace UTC Climate, Controls & Security, světového poskytovatele stavebních technologií. Její systémy a služby, ať už jde o požární bezpečnost, zabezpečení, automatizaci budov, vytápění, větrání, klimatizaci či chlazení, se uplatňují v integrovaných vysoce výkonných budovách, které jsou bezpečnější, luxusnější a udržitelnější.first Linde refrigeration machine 

1877 - První prodaný chladicí stroj Linde poté, co Carl von Linde získal první patent na své chladicí stroje.

Carrier machine factory acquired 1920

1920 - V roce 1920 získala společnost Linde Company ve městě Köln-Sürth tuto strojní továrnu.

Building refrigerated display cases

1950 - Výroba chladicích výstavních regálů v továrně v městské části Mainz-Kostheim.

Launching of the E1Regal range

1958 - Společnost Linde Company uvádí na trh chladicí regály řady E1.

E5 Program is launched

2002 - Zavádí se program E5, který stanovuje nové standardy pro teplotní jednotnost a prodej potravin.

Carrier opens Lead Design Center

2004/2007 - Společnost Carrier Corporation získává akvizicí společnost Linde Kaeltetechnik a otevírá v Německu designové středisko Lead Design Center.

100th CO2OLtec in Germany

2009 - Společnost Carrier dosahuje důležitého milníku v ochraně životního prostředí a v německé prodejně Aldi Süd instaluje 100. zařízení CO2OLtec®.

Carrier launches Maress

2011 - Společnost Carrier uvádí na trh Maress®, první produkt z chladicích regálů řady E6.

1st CO2OLheat

2012 - V německé prodejně EDEKA Meibohm byl nainstalován první prostorový vytápěcí systém CO2OLheat®.

Carrier launches E6 Monaxis

2014 - Společnost Carrier uvádí na trh novou generaci regálů v provedení remote řady E6 s názvy Monaxis® a MonaxEco®.